بهترین وکیل رابطه نامشروع سعادت آباد

در دین اسلام و سایر ادیان الهی، نحوه ارتباط زن و مرد از مجموعه‌ای از هنجارها تبعیت می‌کند که عبور از این هنجارها ناپسند و مستحق جریمه و مجازات می‌باشد. رابطه نامشروع یکی از جرائمی است که در سال‌های اخیر با گسترش فضای مجازی و دسترسی آزاد و سریع به اینترنت و گوشی همراه به طور فزاینده‌ای در حال افزایش است. در این مقاله، رابطه نامشروع، انواع و مجازات آن از زبان وکیل کیفری مجرب توضیح داده شده است.

رابطه نامشروع بر اساس ماده ۶۳۲ قانون مجازات اسلامی و موادی دیگر شبیه به آن، هرگونه عمل منافی عمت زن و مردی است که بینشان رابطه زوجیت وجود ندارد. عمل منافی عفت، عملی است که در شرع، عرف و قانون به عنوان رفتاری غلط و نکوهیده و نیز خروج از خطوط قرمز جامعه محسوب می‌شود. عمل‌هایی نظیر، دست دادن، بوسیدن، خلوت با نامحرم، حرف‌های عاشقانه و پیام‌های عاشقانه، همبستری و رابطه جنسی کامل همراه با دخول نمونه‌هایی از رابطه نامشروع محسوب می‌شود.

انواع رابطه نامشروع

به طور کلی رابطه نامشروع به دو دسته تقسیم می‌گردد:

رابطه نامشروع دون زنا یا رابطه نامشروع غیر از زنا، که هرگونه عمل منافی عفت غیر از دخول و رابطه جنسی کامل محسوب می‌شود.
رابطه نامشروع زنا: که به معنای رابطه جنسی کامل و دخول و یا جماع می‌باشد که براساس آن که زن مجرد و یا متاهل باشد به دو دسته زنای محصنه و زنای غیرمحصنه تقسیم می‌گردد.

خود عمل زنا به سه دسته زیر تقسیم می‌شود:

1) زنای محصنه: انجام عمل زنا با زنی که شوهر داشته باشد.
2) زنای غیرمحصنه: زنا با زن مجرد است.
3) زنای به عنف: همان تجاوز است. یعنی مرد به زور با زن رابطه جنسی برقرار نماید.

مجازات ارتباط نامشروع

براساس ماده ۶۳۷ قانون مجازات اسلامی، مجازات رابطه نامشروع تا ۹۹ ضربه شلاق تعیین گردیده است. البته اگر یکی از طرفین رابطه با اکراه وارد رابطه شده باشد، صرفا شخص اجبار کننده به رابطه مجازات خواهد شد. چنانچه از این رابطه، فرزندی حاصل شود، مجازات رابطه نامشروع، ۱۰۰ ضربه شلاق خواهد بود.

برای زنا سه نوع مجازات اعدام، سنگسار و شلاق وجود دارد. مجازات اعدام، در صورت‌های زیر محقق می‌شود:

رابطه با محارم نسبی که هر دو نفر اعدام می‌شوند.
رابطه با زن پدر که مرد زنا کننده اعدام می‌گردد.
رابطه مرد غیر مسلمان با زن مسلمان = اعدام مرد
زنای به عنف و با اکراه = اعدام مرد
فردی که بیش از سه بار زنا کرده و شلاق خورده باشد.

مجازات سنگسار زمانی اجرا می‌گردد که زنای محصنه رخ داده باشد و هر دو نفر سنگسار می‌گردند. این در شرایطی است که ۴ شاهد عادل مرد شهادت داده باشند. در غیر این صورت حتی با وجود اقرار طرفین، ۱۰۰ ضربه شلاق حدی در انتظار هر دو نفر خواهد بود.

شلاق در شرایط زیر اجرا می‌گردد:

اگر مرتکب زنا غیرمحصن و مجرد باشد، البته تا مرتبه سوم،
زنای محصنه بدون دخول = ۱۰۰ ضربه شلاق، تبعید به مدت یک سال و تراشیدن موی سر
چنانچه در زنای محصنه، زن شوهردار به پسر بچه نابالغ رابطه داشته باشد = ۱۰۰ ضربه شلاق برای زن

اثبات رابطه  نامشروع

رابطه نامشروع از جرائمی است که به دلیل حساسیت و از بین نرفتن قبح جرم و نیز جریحه‌دار نشدن عفت عمومی و نیز براساس منابع فقهی، قضات بر اثبات رابطه نامشروع و تعیین مجازات ندارند. اما در بسیاری از پرونده‌ها به دلیل حجم بالای ادله و نیز وجود شاکی خصوصی، قاضی رای به اثبات رابطه و محکومیت متهمین خواهد داد.

از مهمترین روش‌ها و ادله اثبات رابطه نامشروع می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

علم قاضی
اقرار طرفین رابطه نامشروع
شهادت شهود معتبر
پیامک‌های عاشقانه و یا خارج از عرف تلفن همراه و نیز پیام‌های فضای مجازی مانند تلگرام، واتس آپ، اینستاگرام و …
فیلم و صدا (صرفا به عنوان اماره نه دلیل اصلی)

برای اثبات زنا دو راه وجود دارد:

1) اقرار فرد
2) شهادت ۴ شاهد عادل مرد

رابطه نامشروع یکی از جرائمی است که با آبروی افراد رابطه مستقیم داشته و در بسیاری از موارد و به خصوص زنان به دلیل فریب خوردگی وارد روابطی می‌شوند که جز پشیمانی سودی ندارد و مشکلات و دردسرهای بسیاری را برای خود ایجاد می‌کنند. وکیل کیفری و نیز مشاوره حقوقی در این زمینه بهترین گزینه برای خارج شدن از بحران است. بهترین وکیل کیفری و وکیل رابطه نامشروع را برای پاسخگویی به سوالات شما معرفی می‌نماید.

وکیل رابطه نامشروع

بر طبق اظهار نظر وکیل روابط نامشروع جرم رابطه نامشروع در قانون پیش بینی نشده است. ولی میتوان گفت که توافق دو نامحرم به نوعی که از روابط جنسی خاص که کمتر از زنا یا رابطه عمیق جنسی کامل است. پس صرف مکالمه تلفنی عادی ، قدم زدن در پارک یا خیابان ، مکاتبه عادی و .. رابطه نامشروع به حساب نمی آید . ( مستفاد از نظریه مشورتی 7/۳۸۸۰ اداره حقوقی قوه قضائیه)

پرینت تماس و پیامک برای روابط نامشروع

در صورتی که از طرف شوهر به دروغ به خاطر رابطه ی نامشروع قاضی دستور پرینت پیامکهای زن صادر نماید و جرم رابطه ای نامشروع به اثبات نرسد زن پس از برائت میتواند اعاده حیثیت نماید که مجازات آن حبس و شلاق خواهد بود.

آیا با فیلم و عکس میتوان خیانت زن به شوهر یا شوهر به زن و رابطه نامشروع را اثبات کرد؟

بنا به پاسخ وکیل خانواده در مورد چنین پروندهایی اغلب شهادت شهود و اقرار به عنوان دلیل ارتکاب جرم مورد قبول قرار گیرد و فیلم و عکس و پیامک از ادله اثبات جرم تلقی نمی شوند و فقط ممکن است برای قاضی به عنوان اماره و نشانه جرم تلقی شود و با توجه به سایر شرایط موجود در پرونده همین عکس و فیلمهارو به عنوان اماره مورد نظر و حکم صادر نماید.

 

خیانت و مهریه

آیا با اثبات خیانت و روابط نامشروع مهریه به همسر زن تعلق میگیرد؟

اگر همسرتان در دادگاه به رابطه نامشروع اقرار نماید بازهم زن میتواند مهریه خود را از شوهر مطالبه نماید در بسیاری از موارد زنی وجود دارد که به دلیل رابطه نامشروع و خیانت و سایر جرایم در زندان است ولیکن از داخل زندان مطالبه مهریه خویش را از شوهرش مینماید. و تنها در صورتی پرداخت مهریه کنسل میشود که زن با رضایت خود به طریقی آن را به شوهرش ببخشد و از دریافت آن صرف نظر کند.

به طوری کلی و برعکس افکار عموم زنی که حتی از شوهر خویش تمکین هم نکند مستحق مهریه میباشد.

حضانت فرزند مشترک در صورتی که زن به فساد اخلاقی شهرت داشته و یا روابط نامشروع وی به اثبات رسیده است.

اگر زنی به فساد اخلاقی شهرت پیدا کرده باشد قطعا حضانت فرزندش از وی سلب خواهد شد ولی در سایر موارد رابطه نامشروع نظر قاضی بسیار مهم است پذیرفتن این موارد و تاثیر رابط نامشروع بر تعیین تکلیف فرزند در جایی که شهرت به فساد اخلاقی مطرح نیست تصمیم گیری در خصوص حضانت با قاضی با توجه به صلاح فرزند میباشد.

مجازات ارتباط با مرد متاهل

مجازات این جرم هم برای دختر و هم مرد متاهل شلاق تا ۹۹ ضربه میباشد که از یک شلاق تا ۹۹ ضربه به نظر به نظر قاضی میباشد البته اثبات زنا بسیار مشکل و تقریبا در صورت عدم اقرار غیر ممکن میباشد.

جرم و مجازات هک تلگرام همسر ، این عمل جرم بوده و در صورت اثبات مجازات جزای نقدی و حبس دارد.

مرجع رسیدگی به رابطه نامشروع

برخلاف همه دعاوی خانوادگی که مرجع رسیدگی به آنها دادگاه خانواده و شورای حل اختلاف است ، در رابطه نامشروع مرجع رسیدگی دادسرا است.البته در شهر تهران دادسرای ارشاد مرجع رسیدگی به این شکایات می باشد. قذف نوعی فحش است و متهم نمودن شخص به زنا و یا لواط که در حقوق ایران این عمل جرم محسوب میشود.شخصی که قذف انجام میدهد به۸۰ ضربه شلاق محکوم خواهد شد.این مجازات بخاطر این تعیین شده است که افراد به راحتی به یکدیگر تهمت نزنند و دیگران را بدنام نکنند و آبروی دیگران را نبرند.در دین مبین اسلام آبروی فرد مومن مانند خون اوست و هرکس آبروی مومنی را بریزد مانند این است که خون او را ریخته و به همین‌دلیل قانون برای چنین موضوعی این مجازات سخت را پیش‌بینی کرده است.

مدت زمان رسیدگی به شکایت تجاوز

مدت زمان رسیدگی به پرونده های زنا و تجاوز بصورت دقیق مشخص نیست زیرا به نوع پرونده و نظر قاضی رسیدگی کننده و پزشکی قانونی بستگی دارد. چنین پرونده‌هایی با استعلامی که از مراجع وابسته به قوه قضاییه، مانند پزشکی قانونی گرفته می‌شود و با توجه به رعایت برخی از موازین شرعی معمولا زمان بر و رسیدگی به آنها به دقت و تحقیقات بیشتری نیاز دارد.

آثار تجاوز جنسی

تجاوز جنسی آثار مخربی بر روح و روان افراد ایجاد میکند، فردی که مورد تجاوز قرار گرفته باید حتما به مراکز روانشناسی مراجعه نماید و تحت درمان قرار بگیرد.حالتهایی مانند :احساس گناه و ترس و احساس حقارت واضطراب و… از عوارض ناشی از تجاوز است . و چنانچه درمان نشوند ممکن است دست به خودکشی بزنند.

علم قاضی در زنا

ماده ۲۱۱ قانون مجازات اسلامی جدید اینگونه بیان می‌دارد: علم قاضی عبارت از یقین حاصل از مستندات بیّن در امری است که نزد وی مطرح می‌شود. در مواردی که مستند حکم، علم قاضی است، وی موظف است قرائن و امارات بیّن مستند علم خود را به ‌طور صریح در حکم قید کند.

 

شماره و آدرس دفتر وکیل حرفه ای روابط نامشروع در تهران

برای مشاوره و اعلام وکالت در پرونده های روابط نامشروع تهران و سایر شهرستان ها ، می توانید با حضور در دفتر وکالت وکیل روابط نامشروع در تهران به ادرس تهران ، سعادت آباد ، سروغربی ، ضلع جنوب غربی چهارراه سرو ، جنب بانک سپه ، مجتمع سروناز ، پلاک 72 ، طبقه 5 ، واحد21 شمالی از مشاوره وکیل متخصص روابط نامشروع استفاده نمود و در صورتی که بعد مسافت و یا سایر عوامل مانع حضور شما می گردد از طریق شماره تلفن 09121144321به صورت تلفنی، واتساپ و تلگرام با وکیل پایه یک دادگستری در تهران در تماس باشید تا علاوه بر مشاوره در خصوص نحوی اعطای وکالت نیز توضیحات لازم ارائه گردد.

وکالت دعاوی کیفری

وکیل پایه یک دادگستری تهرانوکیل تخصصی در سعادت آبادوکیل تغییر نام در سعادت آباد تهرانوکیل ثبتی در سعادت آبادوکیل شکایت از کارفرما در تهرانوکیل طلاق توافقی در تهرانوکیل متخصص ارث در سعادت آبادوکیل متخصص املاک سعادت آباد تهرانوکیل متخصص طلاق در تهرانوکیل متخصص کیفری سعادت آباد

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *