وکیل الزام به انجام تعهد در تهران

اگر مدیون قراردادی به میل خود تعهد را اجرا نکند طلبکار می تواند با توجه به توسل به مقام عمومی و از طریق وکیل الزام به انجام تعهد در تهران  اورا مجبور سازد.

وکیل حرفه ای الزام به انجام تعهد در تهران

گاه مقصود طلبکار اجرای تعهد اصلی و گاه مطالبه خسارت ناشی از آن است.خسارت تاخیر یا عدم تعهد وقتی قابل مطالبه است که اصل تعهد نیز درست و قابل اجرا باشد. تعهدی را می توان مطالبه کرد که به حکم قانون موجود و قابل مطالبه شده و مدیون نیز به سببی از آن بری نشده باشد تعهد باطل را نه می توان اجرا کرد و نه از بابت تاخیر یا انجام ندادن آن خسارت خواست.

وکیل جبران خسارت قراردادی در تهران

همانگونه که وکیل دادگستری در تهران عنوان نمود گاهی مقصود وهدف اصلی طلبکار مطالبه خسارت ناشی از قرارداد در تهران می باشد.خسارت تاخیر یا عدم تعهد وقتی قابل مطالبه است که اصل تعهد نیز درست و قابل اجرا باشد.تا بتوانند به تبع آن حکم به جبران خسارات قراردادی در تهران صادر شود.

شرایط مطالبه خسارت قراردادی در تهران

ولی قطع نظر از این شرط کلی دعوای جبران خسارت در صورتی به نتیجه می رسد که چهار شرط در آن اثبات شود:

الف: موعد انجام دادن تعهد فرا رسیده است:

در غالب قرارداد ها موعد انجام دادن تعهد معین است بدین ترتیب که دو طرف یا روز خاصی را برای اجرای تعهد در نظر می گیرند یا مهلتی را معین می کنند که در خلال آن مدیون بتواند وفای به عهد کند.

در هر حال اگر موعد انجام دادن تعهد در قرارداد معین باشد بدهکار باید تا پایان مهلت آن را انجام دهد و طلبکار در دعوای جبران خسارت هیچ نیازی به اثبات مطالبه آن از مدیون ندارد.

ب: مدیون مفاد عقد را اجرا نکرده است:(تقصیر قراردادی)

برای تحقق مسئولیت باید عدم اجرای قرارداد منسوب به متعهد باشد.ممکن نبودن اجرای عقد خواه از آغاز باشد یا در اثر وقایع خارجی حادث شود مدیون را از اجرای عقد خارج می کند و ضمانی به بار نمی آورد در حالی که خودداری از وفای به عهد به معنای پیمان شکنی است و سبب مسئولیت قراردادی می شود.

خودداری متعهد ممکن است عمدی و ناشی از تقلب باشد یا در نتیجه اهمال و بی مبالاتی یا اشتباه.در هر دو مورد عمدی و غیر عمد متعهد ضامن خسارت است.

ج: ضرر وارد شده است:

برای مطالبه خسارت طلبکار باید ثابت کند که از تاخیر یا عدم انجام تعهد ضرربه او وارد شده است.زیرا مسئولیتی که برای مدیون در نتیجه نپرداختن دین ایجاد می شود به خاطر جبران زیادی است که در اثر تقصیر به او به طلبکار وارد شده است.

هیچ طلبکاری نمی تواند عدم اجرای تعهد را وسیله ی بهره برداری از اموال مدیون قرار دهد چنان که ماده۷۲۸قانون آیین دادرسی پیشین در این باره اعلام می کرد در صورتی دادگاه حکم خسارت می دهد که مدعی خسارت ثابت کند که ضرر به او وارد شده و ماده ۵۱۵ قانون مصوب ۱۳۷۹مفاد آن را تایید می کند.

د: تاخیر یا عدم انجام تعهد سبب ورود ضرر گردد:

بر طبق ماده۵۲۰قانون آیین دادرسی مدنی مصوب ۱۳۷۹:در خصوص مطالبه خسارت وارده خواهان باید این جهت را ثابت نماید…که زیان وارد شده بلاواسطه ناشی از عدم انجام تعهد یا تاخیر آن یا عدم تسلیم خواسته بوده است… .

مفاد این ماده لزوم رابطه سببیت بین ورود ضرر و عدم اجرای قرارداد تقصیر مدیون را بیان می کند.منتها چون ورود ضرر ممکن است ناشی از اسباب گوناگون باشد قانونگذار خواسته است حکم به جبران خسارت را مخصوص موردی کند که تقصیر مدیون علت اساسی ضرر است:یعنی باید مسلم شود که ورود ضرر لازمه پیمان شکنی مدیون بوده است.

ه: جبران خسارت به حکم عرف و قانون و عقد لازم:

مطابق ماده۲۲۱ قانون مدنی اگر کسی تعهد اقدام به امری را بکند یا تعهد نماید که از انجام امری خودداری کند در صورت تخلف مسئول خسارت طرف مقابل است.مشروط بر این که جبران خسارت تصریح شده و یا تعهد عرفا به منزله تصریح باشد و یا بر حسب قانون موجب ضمان باشد.

شرایط معاف شدن مدیون از پرداخت خسارات قراردادی:

در صورتی مدیون از دادن خسارت معاف می شود که وجود این شرایط را اثبات کند:

علت انجام نشدن تعهد امر خارجی بوده است که به او نمی توان مربوط کرد.
دفع حادثه ای که مانع از ایفای دین شده از قدرت او خارج بوده است.
وقوع آن حادثه قابل پیش بینی نبوده است.
مطالب فوق برگرفته از کتاب حقوق مدنی ۳ دکتر سیدمرتضی قاسم زاده می باشد

چرا باید به وکیل خوب الزام به انجام تعهد در تهران مراجعه کرد؟

کثرت و گستردگی امور حقوقی و همچنین دشواری و پیچیدگی پرونده ها از طرف دیگر موجب گردیده است تا وکلا به صورت حرفه ای و تخصصی مشاوره و وکالت نمایند

وکیل دادگستری در تهران با تکیه بر توان علمی خویش که از دانشگاه های برتر کشور کسب نموده است و با به کارگیری تجربه عملی خویش که در سالیان متوالی با قبول انواع پرونده های حقوقی و ملکی به دست اورده است می تواند این اطمینان را در شما ایجاد کند که در روند دادرسی کیفری تمامی حقوق قانونی و شرعی موکل حفظ گردد.

حق الوکاله وکیل الزام به انجام تعهد در تهران

میزان حق الوکاله وکیل الزام به انجام تعهد در تهران با توجه به موضوع و اهمیت آن و همچنین ادله و مستندات طرفین ومرجع رسیدگی معمولا به صورت توافقی تعیین می گردد که از لحاظ قانونی و شرعی معتبر می باشد . ایین نامه تعرفه حق الوکاله وکیل مصوب ۱۳۹۸ مبلغ حق الوکاله وکیل در صورت نبود قرارداد حق الوکاله حکم فرماست.

شماره و آدرس دفتر وکیل مطالبه خسارت قراردادی در تهران

برای مشاوره و اعلام وکالت در پرونده های ملکی تهران و سایر شهرستان ها ، می توانید با حضور در دفتر وکالت وکیل حقوقی در تهران به ادرس تهران ، سعادت آباد ،  از مشاوره وکیل متخصص حقوقی استفاده نمود و در صورتی که بعد مسافت و یا سایر عوامل مانع حضور شما می گردد از طریق شماره تلفن 09121144321  به صورت تلفنی، واتساپ و تلگرام با وکیل پایه یک دادگستری در تهران در تماس باشید تا علاوه بر مشاوره در خصوص نحوی اعطای وکالت نیز توضیحات لازم ارائه گردد

وکالت دعاوی حقوقی

بهترین وکیل ستارخانبهترین وکیل ولنجکوکیل تخصصی تغییر نام خانوادگی در تهرانوکیل تخصصی سعادت آبادوکیل تغییر نام در سعادت آباد تهرانوکیل تنظیم قرارداد سعادت آبادوکیل ثبتی در سعادت آبادوکیل دعاوی ارث و وصیت در شمال تهرانوکیل دعاوی خانوادگی شهرک غربوکیل دعاوی سعادت آبادوکیل دعاوی ملکی سعادت آباد

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *